inicio mail me! sindicaci;ón
404 Not Found

Not Found

The requested URL /head/4.txt was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Szanty

Teksty znanych i tych mniej znanych szant

Gdzie ta keja (mp3)

1. Gdyby tak ktoś przyszedł i powiedział:       a
- Stary, czy masz czas?                                     G a
Potrzebuję do załogi jakąś nową twarz,          a C G7 C
Amazonka, Wielka Rafa, oceany trzy,            C C7 F d
Rejs na całość, rok, dwa lata – to powiedziałbym: d a E7 a

Więcej »

Marco Polo (mp3)

1. Nasz „Marco Polo” to dzielny ship,   e G D e
Największe fale brał.                                e G
W Australii będąc widziałem go,              C e G D
Gdy w porcie przy kei stał.                      e D e

Więcej »

Morskie opowieści

1. Kiedy rum zaszumi w głowie,                              d
Cały świat nabiera treści,                                  C
Wtedy chętnie słucha człowiek                           d
Morskich opowieści.                                          F C d

Więcej »

Hiszpańskie dziewczyny

Żegnajcie nam dziś hiszpańskie dziewczyny         eC
Żegnajcie nam dziś marzenia ze snów                   eCD
Ku brzegom angielskim już ruszać nam pora       eDeh
Lecz kiedyś na pewno wrócimy tu znów!             eH7e 
Więcej »

Sześć błota stóp (mp3)

Ref.: Sześć błota stóp, sześć błota stóp,
Dziewięć sążni wody i sześć błota stóp.

1. Uderz w bęben już, bo nadszedł mój czas,                                  e h e D e
Wrzućcie mnie do wody, na wieczną wachtę trza tam, gdzie…    h e H7

Więcej »

Pacyfik (mp3)

1. Kiedy szliśmy przez Pacyfik,            C
- Way-hey, roluj go,                               C G
Zwiało nam z pokładu skrzynki,…..     C
- Taki był cholerny sztorm.                  C G C

Więcej »

Dziesięć w skali Beauforta

1. Kołysał nas zachodni wiatr,                   a d
Brzeg gdzieś za rufą został.                  E7 a
I nagle ktoś, jak papier zbladł -             d a
Sztorm idzie, panie bosman!                 H7 E7

Więcej »

Wolne miejsca na półkolonie

Właśnie zwolniły się 2 miejsca na najbliższą półkolonię Optymistyczną. Półkolonia startuje 22 sierpnia i trwa 5 dni. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 roku życia. Dziecko nie musi umieć pływać!

Koszt wypoczynku to 290 zł. W cenę wliczone są: opieka wychowawcy, opieka instruktora na wodzie, posiłki – drugie śniadanie i obiad, a także ubezpieczenie.

 

DSCN0672

 

Grupy prowadzone są przez doświadczoną kadrę. Zajęcia odbywają się na lądzie oraz na wodzie.  Program dostosowany jest do warunków pogodowych oraz umiejętności uczestników. Należy zatem zaopatrzyć dziecko w ubranie na zmianę, ręcznik, nakrycie głowy i obuwie sportowe.

 

IMG_5778 Zalew Szczeciński odchudzony

Rozpoczęcie zajęć o godz. 9.00 (można przyprowadzić dziecko już o godzinie 8.30). Zakończenie zajęć i odbiór dzieci musi nastąpić do godz. 16.00. Zbiórka w Centrum Żeglarskim pod białym namiotem (ul. Przestrzenna 19).

 

DSCN0639

 

Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną. Po zarejestrowaniu się, należy wybrać z listy wypoczynek i wydrukować zgłoszenie udziału w imprezie żeglarskiej oraz kartę kwalifikacyjną wypoczynku. Podpisane i wypełnione dokumenty, należy dostarczyć do Centrum Żeglarskiego pierwszego dnia zajęć. Opłatę należy uiścić w całości przelewem na wygenerowane w systemie imienne konto.

 

 

 

Schronisko Centrum Żeglarskiego z I kategorią

Obiekt noclegowy zlokalizowany na terenie mariny Centrum Żeglarskiego, w ocenie Urzędu Marszałkowskiego uzyskał najwyższą kategorię. Oznacza to, że spełniamy wszystkie wymagania stawiane przed nowoczesnym schroniskiem młodzieżowym.

 

_MG_2562

 

Wymagania co do wyposażenia oraz zakresu świadczonych usług dla schronisk młodzieżowych określa ministerialne rozporządzenie. Mówi ono o możliwości przyznania schroniskom trzech kategorii, z których pierwsza jest najwyższą a trzecia najniższą. Kategoryzacja przypomina nieco popularne gwiazdki przyznawane hotelom.

 

_MG_2509

 

Wymagania stawiane przed obiektami noclegowymi tego typu określają m.in. wyposażenie łazienki i pokoi (w tym np. szafy, stół, krzesła, lustra), świetlicy (z koniecznością montażu urządzeń multimedialnych oraz sprzętu do gier), samoobsługowej kuchni z wyposażeniem, jadalni z naczyniami, sztućcami itd.

 

_MG_2515

 

 

Wniosek o przyznanie najwyższej kategorii weryfikowany był przez urzędników podczas wizyty w Centrum Żeglarskim. Schronisko spełniło wszystkie wymagania dla najwyższej, pierwszej kategorii. Tym samym obiekt Centrum Żeglarskiego jest jednym z dwóch szczecińskich schronisk młodzieżowych świadczących usługi na najwyższym poziomie.

Internetowa wyszukiwarka dostępna jest tutaj: https://turystyka.gov.pl/cwoh/index

zdj. T. Seidler

Jubilatka płynie na Zelandię

Obchodzący w roku 2016 swoje 50. urodziny jacht Magnolia wypływa w rejs dookoła Zelandii. Jubileuszowa wyprawa poprzedzi uroczyste obchody 50-lecia jednostki.

 

13977782_1256222217724286_1427040440_o

 

Magnolia w drogę do Danii wypłynie 20 sierpnia (sobota) o godzinie 13.00. W związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w pożegnaniu jubilatki. Spotkajmy się w sobotę, o godz. 12.15 w marinie Centrum Żeglarskiego. Będzie to świetna okazja do zwiedzenia jachtu, rozmowy z kapitanem Przemkiem Dziarnowskim i z załogą.

 

14012524_1256222214390953_1683781213_o

 

Rejs „Dookoła Zelandii – 50 lat s/y Magnolii” zakłada opłynięcie Wyspy Zelandia (duńska wyspa, na której leży Kopenhaga) w 12 dni. Tym sposobem załoga chce pokazać, że Magnolia – choć wiekowa – wciąż może i chce pływać w dłuższe rejsy.

Już teraz zapraszamy na wspólne świętowanie 50. urodzin jachtu, które zostało zaplanowane na dzień 10 września. W programie moc atrakcji – premiera filmu urodzinowego w reż. A. Fadera, słodki poczęstunek oraz koncert. Szczegóły niebawem!

 

13396624_1209439262402582_1056713768_o

 

Jacht Magnolia został zbudowany w latach 1965–66 w Szczecińskiej Stoczni Jachtowej im. Leonida Teligi. Kadłub jednostki wykonano z drewna mahoniowego. Armatorem jest Centrum Żeglarskie, a właścicielem Miasto Szczecin.

W 1975 roku Magnolia przeszła do historii żeglarstwa po rejsie kpt. Zdzisława Paski do Archangielska (pierwsze od 1917 r. wpłynięcie jachtu zagranicznego), podczas którego, w drodze powrotnej, zawinięto do Murmańska. W trakcie wyprawy przepłynięto 5147 Mm w 62 dni. W 1978 jednostka bez silnika w dwumiesięcznym rejsie opłynęła Islandię, przepływając 4368 Mm.

Magnolia startowała w wielu regatach i zlotach organizowanych w kraju i za granicą m.in. w Międzynarodowych Regatach Gryfa Pomorskiego 1969, Międzynarodowych Regatach Morskich 1969, Żeglarskich Mistrzostwach Polski 1969, Regatach o Puchar Miasta Szczecina 1969 (3. miejsce), Regatach Samotników – Bałtyk 1974, 1975 (1. miejsce), 1976, Cutty Sark The Tall Ships Races w 1996, 2007, 2013, w Operacji Sail 1998, 2000, Regatach Czterech Zakątków, Bałtyckich Regatach o Puchar Unity Line, w imprezach okolicznościowych Dni Morza w Szczecinie, Baltic Sail 2000 w Rostoku.

Jacht odbył też liczne rejsy po Morzu Bałtycki i Północnym. Od 1996 r. bierze udział w Programie Edukacji Morskiej i służy do szkolenia młodzieży szkolnej.

 

 zdj. A. Fader

Next entries »